Fotowoltaika Andrespol. Łódź
Solar panel on a wooden cottage in the forest

Date

Fotowoltaika Andrespol. Łódź i okolice mają dostęp do prawdziwych fachowców dzięki ZOOM Energia!

 

Inwestowanie w zieloną energię ma ogromny sens, z roku na rok coraz większy. Nawet działania mające na celu zmiany systemu rozliczenia prosumentów nie wpłyną na spadek znaczenia rynku OZE — wręcz przeciwnie. Rosnące ceny energii sprawią, że im szybciej na dachu pojawi się odpowiednia instalacja, tym lepiej dla konsumenta detalicznego oraz przedsiębiorcy.

Dlaczego powinna nas interesować fotowoltaika? Andrespol to wieś w okolicach Łodzi, w której swoją siedzibę ma wyjątkowa firma: ZOOM Energia. Jej fachowcy są gotowi wspierać okolicznych mieszkańców w sprawnym przeprowadzeniu inwestycji, a później dalszym jej rozwoju, serwisowaniu i maksymalnym wykorzystaniu.

 

FotowoltaikaŁódź i okolice to świetne miejsce na montaż instalacji

 

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę w Łodzi?

Oczywiście, że tak! Wystarczy spojrzeć na mapę nasłonecznienia Polski. Andrespol i Łódź, znajdujące się w środkowej części kraju, mają jedne z lepszych warunków związanych z operowaniem słońca. Można przyjąć, że średnio 1 kWp instalacji fotowoltaicznej będzie tutaj w stanie wyprodukować 1000-1050 kWh rocznie. Lepiej jest tylko w południowo-wschodniej części Polski, natomiast województwo łódzkie przewyższa znacząco np. północną część kraju nad Wisłą.

Czy to się opłaca?

Znajdujemy się obecnie w trakcie dość sporych przemian w obrębie systemu rozliczenia prosumentów. Dotychczasowe rozwiązanie było bardzo proste i w przypadku typowego gospodarstwa domowego sprowadzało się do tego, że oddana do sieci energia mogła być później odebrana w 80%. Autokonsumpcja oczywiście pozbawiona była tego 20-procentowego potrącenia. Instalacja fotowoltaiczna w Łodzi zwracała się więc średnio po 6 latach, dalej pracując już na swojego właściciela.

Andrespol i wszystkie inne miejscowości w Polsce muszą przygotować się na zmiany w 2022 roku. Jakiekolwiek by one nie były, nie ma jednak obaw co do sensu montażu paneli. Opłacalność będzie rosła z każdym rokiem, wraz z nieubłaganym wzrostem cen hurtowych za energię elektryczną. Ergo? Ci, którzy zainwestują już dziś, odczują za kilka lat znaczną ulgę w domowym budżecie. Warto też wspomnieć, iż wpływ na cały proces ma długa żywotność ogniw i reszty podzespołów.

 

Serwis fotowoltaiki Łódź

 

Nie bez znaczenia jest to, że najważniejszym krokiem inwestora jest wybór partnera, czyli firmy, która nie tylko wszystko zainstaluje, ale też zaoferuje nieco więcej. Cięcie kosztów? Oczywiście, wręcz należy zmniejszać wydatki, ale lepiej zrobić to np. poprzez rozejrzenie się wśród dostępnych dotacji, niż rezygnację z jakości poszczególnych komponentów systemu.

Serwis fotowoltaiki (Łódź, Andrespol, okolice) ZOOM Energia radzi:

 1. Ufaj wiedzy, a nie marketingowym tabelom stworzonym w Excelu. Branża fotowoltaiczna przeżywa ostatnio pełen rozkwit, jest dużo firm, wzrosła konkurencja. Część podmiotów stosuje wątpliwe praktyki, zatrudniając niewykwalifikowanych domokrążców (również w okolicach Łodzi i Andrespola), nastawionych na mamienie niezorientowanych i sprzedaż z jak największą marżą. Warto zatem słuchać tych, którzy będą w stanie w przystępny sposób wytłumaczyć niuanse techniczne oraz dobrać sprzęt skrojony na miarę potrzeb danej firmy bądź gospodarstwa domowego, bazując na ugruntowanym doświadczeniu.
 2. Wybierz tych, którzy sprawnie pomogą również rok, pięć, dziesięć po dokonaniu montażu. Naprawa fotowoltaiki w Łodzi powinna być przeprowadzona szybko, ze względu na dobry dostęp do komponentów. Warto zapytać o obsługę posprzedażową (w tym np. coroczne czyszczenie instalacji). Z ZOOM Energia nie musisz się martwić o tego typu aspekty — tu jakość usług jest zawsze najwyższa, zarówno przed, w trakcie jak i po montażu.
 3. Markowy sprzęt, to gwarancja najlepszych parametrów i… długowieczności. Ograniczanie wydatków np. poprzez dobór kiepskiej jakości falownika prędzej czy później zemści się na konsumencie. Jak? Kiepską kulturą pracy, ograniczonymi możliwościami kontroli parametrów, aż po większe prawdopodobieństwo usterki. ZOOM Energia oferująca instalacje fotowoltaiczne w Andrespolu, korzysta z markowych podzespołów marek takich jak Fronius, LG, Huaweii, Solaredge, Goodwe, Longi, JaSolar i wielu innych.

Dokonując właściwego rozeznania w rynku urządzeń, można zyskać pewność bezpiecznego i bezawaryjnego korzystania z instalacji nawet przez kilkadziesiąt lat.

 

 

Fotowoltaika Andrespol. O tym warto pamiętać, zamawiając montaż!

 

Przed rozpoczęciem działań należy rozeznać się w możliwościach samej działki lub budynku. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule dotyczącym tego, w jakim miejscu posadowić całą instalację. Do wyboru jest dach lub grunt, a każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Warto zatem przeczytać nasz poradnik, aby zyskać szerszy wgląd w sytuację.

Godny zainteresowania w ww. artykule jest też akapit zawierający nasz unikalny harmonogram prac. Postępując wedle tych punktów, można przeprowadzić wszystkie działania w sposób kontrolowany. Oczywiście nieodzowna będzie tutaj pomoc fachowców, czyli dobry partner w inwestycji. Instalacje fotowoltaiczne (Andrespol i okolice) opracowywane i wdrażane przez specjalistów z ZOOM Energia są zazwyczaj skrojone na miarę, a z całą pewnością w pełni przemyślane. Efekt to zawsze niskie rachunki już od pierwszego miesiąca użytkowania.

 

Podpowiedzi dla niezdecydowanych

 

Korzyści związanych ze wdrożeniem użytkowania paneli fotowoltaicznych w firmie i gospodarstwie domowym jest co najmniej kilka:

 • Przede wszystkim wspiera się działania proekologiczne. Odzyskiwanie energii ze słońca przez prosumentów ma coraz większy wpływ na ograniczenie konsumpcji paliw kopalnych w przestarzałych elektrowniach — trend ten będzie się utrzymywał.
 • To idealna baza dla nowych i modernizowanych budynków, tworzonych z myślą o pasywności, bądź dodatnim bilansie energetycznym. W wielu przypadkach budowa nowej nieruchomości wręcz traci sens bez fotowoltaiki. Zauważają to nie tylko budowniczowie domów jednorodzinnych, ale przede wszystkim deweloperzy.
 • W parze z rekuperacją i pompą ciepła, instalacje fotowoltaiczne dają świetne wyniki. Montując nowoczesne rozwiązania tego typu, można nie tylko dom ogrzać i zminimalizować straty ciepła, ale też w miesiącach letnich skutecznie ochłodzić. Warto też zwrócić uwagę na możliwości związane z inteligentnym sterowaniem, pozwalającym na maksymalne dostosowanie instalacji do zachowań domowników.
 • Oszczędności widać gołym okiem. W dodatku do głosu dochodzi też o wiele większy spokój — podwyżki cen energii elektrycznej, każdego roku, kilkadziesiąt procent? Gdy ma się własną instalację fotowoltaiczną, niestraszne są podwyżki. A przynajmniej nie tak bardzo, jak dla klasycznych konsumentów.
 • Montaż jest szybki, formalności również, czas użytkowania — bardzo długi. Nasza fotowoltaika Łódź jest (oczywiście w zależności od trudności napotkanych u klienta) wdrażana w kilka dni. Tak naprawdę najdłuższy czas oczekiwania to ten, związany z uruchomieniem usługi po stronie operatora energetycznego. Po wszystkim można się cieszyć własną produkcją prądu przez wiele lat!

Tych pięć zalet to tylko czubek góry lodowej. Oczywiście w odwodzie jest jeszcze kwestia sporych dofinansowań, o których piszemy w osobnym artykule. Szczególnie wart uwagi jest program „Mój Prąd” 4.0, którego kolejna edycja ma przynieść opcję dotacji do inteligentnych systemów sterowania, ładowarek do samochodów elektrycznych, a także magazynów energii.

 

 

Nie tylko fotowoltaika. Ogrzewanie elektryczne Andrespol

 

Warto zauważyć, że wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej może wiele się zmienić w kwestii podstawowych rozwiązań w domu lub firmie. Niejednokrotnie można np. całkowicie zrezygnować z kosztownego prowadzenia instalacji gazowej. Dzięki obecności fotowoltaiki bardziej uzasadniona staje się obecność:

 • elektrycznego ogrzewania podłogowego,
 • klimatyzatora,
 • dodatkowego oświetlenia obiektu,
 • pompy ciepła jako podstawowego źródła energii cieplnej w instalacji CO,
 • sprzętów AGD zapewniających większy komfort,
 • rozwiązań smart home, sterujących pracą poszczególnych urządzeń (np. poprzez włączenie ich w trakcie zwiększonej produkcji energii w ciągu dnia),
 • grzejników elektrycznych, takich jak popularne „drabinki” łazienkowe.

Dzięki nowym możliwościom, a także swego rodzaju „zapasom” energetycznym generowanym przez budynek, można na wielu kwestiach zaoszczędzić, a inne rozwinąć. W wielu przypadkach wiąże się to z niebywałym podwyższeniem komfortu życia i pracy.

Ogrzewanie elektryczne (Andrespol i okolice Łodzi mogą liczyć na nasze doradztwo i późniejszy montaż) jest też o wiele tańsze w zakupie, praktycznie bezawaryjne i gwarantuje bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia z jego użytkowania. Mowa w tym przypadku o matach grzewczych montowanych pod podłogą, w ścianach, a nawet sufitach. Nieco droższa jest pompa ciepła, ale za to jej wysoka sprawność pozwala na uzyskanie sporych oszczędności.

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w Łodzi

 

Wspominaliśmy już o programie „Mój Prąd” 4.0, ale to tylko jedna z dróg. Warto monitorować obecne nabory na oficjalnej stronie. Już dziś wiadomo, że w roku 2022 finansowanie w tym wariancie wyniesie łącznie 1 miliard złotych. I chociaż ta kwota może wydawać się bardzo wysoka, to po ogłoszeniu naboru należy się spieszyć — budżet topnieje zazwyczaj w bardzo szybkim tempie, a Polacy bardzo chętnie składają wnioski.

Nieco inaczej jest w przypadku drugiej polecanej przez nas dla klientów indywidualnych ścieżki finansowania. Jest nią „Czyste Powietrze” — niezwykle kompleksowy program. W tym przypadku wysokość dofinansowania to aż 5000 zł, w dodatku może wiązać się z dotacjami z gminy (ale nie można łączyć jej z ofertą „Mój Prąd”). Jednak w tym przypadku podstawą jest wymiana nieekologicznego źródła ogrzewania (np. kotła węglowego), a montaż paneli jest realizowany jako kolejny element. Największa kwota wsparcia może wynieść do 37 000 zł i można w niej zawrzeć też inne dodatki, jak termomodernizację bądź montaż rekuperacji.

Ponadto należy odnotować, iż od 2021 roku trzy banki uruchomiły tzw. „ścieżkę bankową w programie Czyste Powietrze”, wedle której inwestor może otrzymać środki w ramach preferencyjnego kredytu. Instalacje fotowoltaiczne (Andrespol, Łódź i cała Polska) mogą dzięki temu szybciej uzyskać status pełnego zwrotu z inwestycji. To również idealne wsparcie dla tych osób, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na wyłożenie pełnej kwoty z własnej kieszeni — część kapitału pokryje Fundusz Gwarancyjny, a kolejną zapewni bank na podstawie oceny zdolności kredytowej.

 

Czy montaż paneli jest drogi?

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy stać je na taki wydatek. Niestety nie ma ujednoliconej tabeli, wedle której można by wyliczyć koszty związane z montażem. Zmiennych jest kilka:

 • wielkość instalacji (w gospodarstwach domowych zazwyczaj od 2 do 10 kWp, w firmach — do 50 kWp),
 • miejsce jej posadowienia,
 • typ paneli fotowoltaicznych,
 • marka i funkcjonalność falownika,
 • obecność magazynu energii i jego wielkość,
 • elementy dodatkowe jak ładowarki do samochodu lub inteligentne sterowanie.

Oczywiście do całości kosztów dochodzi również ewentualne skomplikowanie już na miejscu inwestycji, czyli np. typ dachu, umiejscowienie budynku względem stron świata lub indywidualne wymogi inwestora. Należy liczyć, że najtańsze realizacje to obecnie około 20 000 zł, a typowe lekko przekraczają barierę 30 000 zł. Po odjęciu kwot dotacji i wyliczeniu zwrotu na podstawie corocznych oszczędności, wydatek ten zwraca się relatywnie prędko.

 

 

Instalacja fotowoltaiczna w Łodzi — czego możesz wymagać od ZOOM Energia?

 

Jest kilka filarów naszej działalności w Andrespolu i Łodzi, na podstawie których bazujemy. Oto dlaczego możesz na nas polegać:

 1. 30 lat doświadczenia — takim czasem obecności na rynku może pochwalić się główny trzon naszej załogi. To inżynierowie i elektrycy z pasji i wykształcenia, odnajdujący nieskrywaną radość w tym, co robią.
 2. Niezbędne certyfikaty — odpowiednie dokumenty SEP oraz UDT są u nas standardem, a  ponadto wiedza pracowników jest stale pogłębiana na różnego rodzaju szkoleniach branżowych. Merytoryczne rozpoznanie tematu od zawsze stanowi dla nas największą wartość.
 3. Wsparcie finansowe — doradztwo przy wyborze metody finansowania oraz dostosowanie ścieżki realizacji zamówienia do potrzeb związanych z uzyskaniem dofinansowania to nasze priorytety. Pomagamy uzyskać kredyt, leasing i dotację.
 4. Szeroka oferta, nie tylko fotowoltaikaAndrespol, Łódź i mieszkańcy okolicznych powiatów mogą liczyć na naszą pomoc przy wyborze różnego rodzaju sposobów ogrzewania elektrycznego oraz przy wdrożeniu magazynów energii. Masz samochód elektryczny i pragniesz funkcjonalnej ładowarki? Również zwróć się do nas!
 5. Skuteczny serwis — prowadzimy również działania mające na celu naprawę fotowoltaiki. W Andrespolu wystarczy do nas zadzwonić, a fachowiec przybędzie w najbliższym możliwym terminie.
 6. Sprawny kontakt — możesz do nas napisać, zadzwonić lub pojawić się w naszym biurze osobiście. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Nie bez znaczenia są też nasi zewnętrzni dostawcy, czyli marki, z którymi współpracujemy. Wybieramy je na zasadzie stałej obserwacji nowości rynkowych, połączonych ze stosowaniem sprawdzonych rozwiązań. Lata doświadczeń sprawiły, iż niezwykle łatwo nam poruszać się wśród poszczególnych urządzeń, odsiewając te z potencjałem od nierokujących.

 

Współpraca z biurami projektowymi i instalatorami

 

Przy tak dużym potencjale, jakim dysponuje nasza firma, zamknięcie się na inne podmioty byłoby ogromnym błędem. Uważamy, że zdrowa konkurencja jest na rynku konieczna, jednak ponadto cenimy sobie owocną współpracę. Dlatego zapraszamy do wspólnej kooperacji nie tylko biura projektowe, ale i instalatorów. Skupiamy się na Łodzi i okolicach, ale pozostajemy otwarci również na inne regiony Polski.

 

 

 

Jesteś z Andrespola? Szukasz solidnego wykonawcy swojej przyszłej instalacji fotowoltaicznej? ZOOM Energia wspiera zarówno przedsiębiorców, jak i odbiorców prywatnych. Na każdym etapie inwestycji służymy pomocą — od zaprojektowania skutecznego systemu, po dobór metod finansowania oraz późniejszy serwis oraz konserwację instalacji. Myślisz fotowoltaika Łódź? Masz na myśli właśnie nas! Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy zawsze do dyspozycji dla naszych obecnych i przyszłych klientów oraz współpracowników.

More
articles